Lista aktualności Lista aktualności

Wzbogaciliśmy ofertę edukacyjną.

Nadleśnictwo Durowo po raz kolejny skorzystało z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Jesienią 2020 roku w ramach przedsięwzięcia „Rozwój infrastruktury edukacyjnej Nadleśnictwa Durowo w miejscach szczególnie chętnie odwiedzanych przez lokalne społeczności, poprzez budowę ścieżek "Dębowy szlak" i z Owczychgłów nad Jezioro Czarne Nadleśnictwo Durowo posadowiło nowe tablice edukacyjne, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z WFOŚ i GW możliwe było odnowienie istniejącej już od lat 90 – tych ścieżki edukacyjnej w sąsiedztwie rezerwatu „Dębina”. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez wągrowiecką społeczność oraz turystów z dalszych zakątków regionu. Dzięki posadowionym elementom spacerowicze będą mogli bliżej przyglądać się ekosystemom tego miejsca i wzbogacać swoją wiedzą na temat jego historii.

Drugą lokalizacją przedsięwzięcia jest droga biegnąca z Owczychgłów nad Jezioro Czarne, wzdłuż której udało się posadowić infrastrukturę sprzyjającą poszerzaniu wiedzy przyrodniczej i leśnej, zachęcającą do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się w lesie.